תפילות מהלב

על פי חכמת הקבלה תפילה היא בקשה אמתית מלב האדם לתיקון. מהו אותו תיקון ומהי התפילה היחידה שנענית? תפילות רבות אינן זוכות למענה ואילו אחרות נענות כהרף עין. מדוע כך הוא הדבר ואיך להתפלל את התפילה הנכונה שתביא אותנו למצב הכי מאושר שיכול להיות במציאות? מקובלים מעמותת בני ברוך מספרים לנו את החכמה שכל אדם צריך להכיר.

תפילה על פי חכמת הקבלה מגיעה מהשורש פ.ל.ל. הכוונה היא שהאדם דן את עצמו ובוחן את ליבו ומעשיו. האדם נברא כיצור אגואיסטי שמרגיש רק את רצונותיו ומעוניין להרגיש רק טוב ועונג כל ימי חייו ולא משנה אם זה בא על חשבון הזולת. הבורא, הכוח העליון שכולו אהבה טהורה ונתינה אינסופית, ברא בכוונה תחילה את הנברא באופן הזה על מנת שיעבור תהליך של תיקון. התפילה היא למעשה מצב שבו אדם מכיר באגו שלו כרע ומבקש מעומק ליבו להשתנות ולאהוב את הזולת. במילים אחרות, האדם מבקש לרכוש את תכונת הבורא, אהבה ללא תנאי וללא כל פנייה עצמית.

תלמידים בעמותת בני ברוך שבחרו לממש עבודה זו באופן יומיומי, מספרים כי מדובר בתהליך של שינוי פנימי שהאדם עובר כאשר הוא מעוניין לרכוש יחס של אהבה והשפעה לזולת. כאשר מספר אנשים מסגלים יחסי אהבה ביניהם, על פני האגו שהולך וגובר בקרבם, הם זוכים להכיר את הבורא ולהתלבש בתכונתו שהיא אהבה שלמה.

מקובלים מכל הדורות אשר התעלו מעל האגו שלהם וזכו להכיר את הכוח העליון, חיברו את סידורי התפילות עבור אלו שמבקשים לבצע זאת גם כן. מי שמתמיד לקרוא בסידור התפילה על מנת לעבור תיקון ולרכוש אהבה לזולת כמו הבורא, זוכה למשוך כוח מיוחד שנקרא "המאור המחזיר למוטב". זהו כוח רוחני, סגולה ייחודית, הקיימת רק בספרי הקבלה האותנטית. הכוח הזה משפיע בהדרגה על רצון האדם ומשנה אותו מאגו טהור לאהבה טהורה.

עמותת בני ברוך שמה למטרה לממש את רצון הבורא בכל רגע ורגע ולעשות את מה שמוטל עלינו העולם הזה, לגלות את הבורא. איך מגלים את הבורא? מתפללים. התפילה היא למעשה בקשה. האדם דן את עצמו ומבקש להידמות יותר ויותר לבורא ולאהוב על פני האגו שלו. כפי שציינו, אין זה קדם שקורה בין לילה אלא תהליך מצטבר שמיועד למי שמתמיד בו ומתייגע בכיוון הנכון.

כדי שתהליך התיקון הרוחני יעבור כמה שיותר מהר ובצורה מועילה ונעימה, מומלץ לקרוא בספרי הקבלה האותנטיים וללמוד ממורה מקובל ומנוסה וכך לקצר את הדרך להכרת הבורא. ככל שהבורא יהיה גדול וחשוב בעינינו כך נרצה לממש את מטרת הבריאה ולהידבק בו ביתר עוז והשתוקקות. מקובלים מזמינים את כל בני האדם לממש את מטרת החיים ולהכיר את הכוח העליון. בדור שלנו, חכמת הקבלה מתגלה להמונים ומזמינה את כל החפץ בכך לבוא ולהכיר את הטבע ואת משמעות החיים שהייתה נסתרת עד כה.