שפע אינסופי

כל ענף משתוקק להידבק חזרה בשורשו. כך מספרים לנו מורי הקבלה המנוסים של עמותת בני ברוך. מכיוון שהשורש שלנו הוא רצון להיטיב ולאהוב ללא תנאי וללא גבול, או במילים אחרות "הבורא", אנו בנויים באופן טבעי מרצון לקבל הנאה ותענוג בלתי פוסקים. ואם אפשר והתמלא ללא עמל כלל נרגיש נהדר. הרצון לקבל הנאה ותענוג מוטבע בנו משחר הבריאה וכך נעשה על ידי הבורא בכוונה תחילה. נבראנו באופן זה על מנת שנוכל לעבור תיקון ולאחריו נוכל להרגיש את המילוי האינסופי, בדיוק כפי שרצה הבורא לתת לנו.

הרצון לקבל הנאה ותענוג
בפועל, הרצון לקבל הנאה ותענוג אינסופיים וללא הפסקה, גורם לנו לרוץ כל הזמן במטרה למלא את עצמנו. התוצאה העגומה היא שאנו רצים ללא הפסקה וגם אם הצלחנו להתמלא התענוג חומק מהרגשתנו רגע לאחר המפגש עם המילוי המקווה. עובדות אלו מותירות אותנו די אומללים במשחק שנקרא החיים כפי שהם מוכרים לנו מחיי היומיום. המקובלים מעמותת בני ברוך מספרים לנו שאפשר גם אחרת וחושפים בפנינו את השיטה להיות מאושרים ומלאים בעונג אינסופי שלא נעלם.

ה"טריק" עליו מקובלים כותבים בספריהם נקרא לאהוב את הזולת ולהשפיע לו. הדבר דומה לתקלה בצינור מים. אם הצינור סתום המים לא יוכלו לעבור בו אך אם הוא חלול והפתחים בו נקיים ותקינים, אזי שפע של מים יוכלו לעבור בו ללא שום הפרעה. כך אנחנו, בני האדם. אם נתייחס לשפע כמו אל מים העוברים בינינו, נזכה לחוות ולהרגיש שפע אינסופי. אך בניגוד לכך, אם נרצה את כל השפע לעצמנו בלבד יידמה הדבר ליצירת סתימה בצינור ואת התוצאה כולנו מכירים.

שפע אינסופי
על מנת לפתוח את הסתימות הרוחניות הללו המקובלים ייסדו לנו שיטה מראשית ועד סוף שבעזרתה נוכל כולנו לחוות שפע אינסופי ולהיות מאושרים באמת. השיטה נקראת חכמת הקבלה והיא חכמת החיבור. בני ברוך מיישמים שיטה זו הלכה למעשה על ידי השפעה זה לזה וביטול האגו זה כלפי זה. בעבודת החיבור הזו האגו למעשה מנוטרל וכך לא מפריע למעבר השפע בינינו. אם נגיע למצב שאנו מקיימים את הכלל ואהבת לרעך כמוך כפי שציוו אותנו גדולי הדור המקובלים מכל הזמנים, נגלה כי כוח הבורא שוכן בקרבנו ומתלבש באהבה שלנו זה לזה.

למעשה של ביטול האגו וצמצומו על מנת להשפיע לאחרים קוראים בחכמת הקבלה "זיווג דהכאה". ללומדים המתחילים נראה כי עולם המושגים של הקבלה מורכב וסבוך אך האמת היא שתורת הקבלה היא הפשט האמתי. כל המושגים בחכמה זו מדברים על כוחות ופעולות רוחניות שהאדם עובר בדרך לתיקון השלם, היינו במעבר מאגואיזם טהור להשפעה ללא תנאי וקבלה עצמית. כאשר האדם מוכן הוא מקבל כוחות של השפעה כתוצאה מהלימוד ומהיגיעה שלו ובהדרגה רוכש יכולת להידמות לבורא.

מקובלים מסבירים לנו שמטרת החיים של כל בני האדם בעולם הזה היא להידמות לכוח העליון שכולו אהבה אינסופית נטולת אגו לחלוטין. על מנת לממש זאת באופן אמתי ומהיר יש לתרגל את אותה אהבה בינינו וכך נזכה לשפע הנצחי שהבורא הכין עבורנו.