עת לעשות

שנים שהאנושות זועקת לאלוהים לעזרה, לרפואה, לנס ולמזור לכל חולי ובעיה ותשובה-  אין. חכמת הקבלה חושפת בפנינו מי הוא הבורא באמת ושוברת את כל המיתוסים והסיפורים שכולנו שמענו במסגרות כאלו ואחרות אודות אלוהים ומשמעות החיים.

קבוצת בני ברוך בראשותו של הרב ד"ר מיכאל לייטמן שמה למטרה ללכת בדרך הרוחנית ולגלות את יסודותיה ברבים. העולם מוכן לכך יותר מאי פעם.

אז מדוע התפילות שלנו לא נענות? קודם כל, חכמת הקבלה מסבירה לנו שהבורא הוא כוח נצחי, שלם ואינו בר שינוי והיחיד שצריך להשתנות ולעבור תיקון הוא האדם עצמו. לפי החכמה, המציאות נשלטת במאה אחוז על ידי אותו הכוח שנקרא בורא, הטוב והמיטיב, ומדובר באקסיומה נצחית וקבועה. המונח "תפילה" על פי חכמת הקבלה, בשונה מן המונח על פי דתות שונות, מתייחס לרצון של האדם לדון את עצמו ולבדוק את ליבו על מנת לעבור את התיקונים הנחוצים.

קבוצת בני ברוך מונה מאות אלפי תלמידים ברחבי העולם כולו ולהם מטרה אחת משותפת, להכיר את הכוח העליון שמנהל את המציאות על ידי התאמת התכונות של האדם לתכונות הבורא. כלומר להפוך מאגואיסטים שמקבלים הכל רק לעצמם לבעלי כוח השפעה נתינה ואהבה, כמו הבורא.

את הדרך משנאה לאהבה, מאגו להשפעה, ניתן לבצע בשני אופנים. בדרך ייסורים ואריכות הזמן ובדרך קלה, מהירה ונעימה. את הראשונה כולנו מכירים ואילו השנייה פתוחה בפני כולם וזמינה עבור מי שעוסק בחכמת הקבלה ומושך על עצמו את הכוח החיובי של המציאות שהופך אותו בהדרגה ובמידת מוכנותו לאוהב, משפיע ונותן כמו בוראו.

תלמידי הקבלה מגלים את יחס הבורא כמכוון ולא ככלי למילוי עצמי ולכן ההסתכלות מעיניהם על המציאות שונה ומשודרגת מזו של שאר האנושות. התפילה היחידה שנענית ובשמחה היא זו המבקשת שינוי ותיקון ללב האדם  כך שיוכל להתקרב ולהידבק בבורא יותר ויותר בכל רגע. ההכוונה שהבורא מספק לכל אחד היא לעבר תיקון הנשמה ולקבלת תכונות דומות לבורא בכדי להגיע לקשר הדוק עמו. לדבקות נצחית שזו למעשה מטרת הבריאה מלכתחילה.

הכוח החיובי שאדם מושך על עצמו בעת לימוד חכמת הקבלה מחדד את תפיסתו ומוליד בו חוש הכרת הטוב והרע שמתחדד יותר ויותר עם ההעמקה וההתמדה בלימוד ובדרך. התלמיד יגלה עם הלימוד כי "רע" משמע האגו שלו והרצון שלו לבלוע את העולם על חשבון הזולת ואילו "טוב" זה נתינה והשפעה לזולת בלבד ללא שום פנייה ותועלת עצמית.

חילוף ערכים פנימי זה שמתרחש באדם הוא תוצאה של פעולת הכוח החיובי הטמון בלימוד חכמת הקבלה וזו הסגולה המיוחדת שמרוויחים העוסקים בה. כך אדם יודע מהו טוב ומהו רע ומתקרב אל הטוב בהדרגה ובבטחה.

עמותת בני ברוך מיישמת את ההליכה בדרך הרוחנית כבר למעלה מעשור ומזמינה את כל האנושות להצטרף אליה כי הגיע העת לשינוי התודעתי המתבקש. כמו כן, העולם מוכן לעבור את המהפך מקבלה להשפעה ויש לכך ביטויים רבים בכל תחומי החיים. הכל מראה סימנים של נחיצות לשינוי שורשי ואמתי עליו בדיוק מדברת חכמת הקבלה וכעת יש לממש אותו במלוא המרץ.