חקר המציאות

המציאות מורכבת מהרבה מאוד רבדים, ואנו רואים רק רובד אחד חיצוני, אליו או מודעים. הגוף והמודעות שלנו חיים בעולם הזה למרות שנשמתנו נמצאת בעולם הרוחני, הנצחי. כדי להינות מכל היתרונות של העולם הרוחני עלינו ללמוד להכיר ולראות את נשמתנו ולחוות את החיים בעזרתה. בני ברוך מסבירים.

מחקר מדעי על בסיס נסיוני
האדם עסוק בחקר העולם והמציאות משחר ימיו, אך החקירה שלנו מוגבלת לעולם שאנו תופסים בחמשת החושים שלנו בלבד, מבחוץ. חכמת  הקבלה היא המדע היחיד שחוקר את המציאות מבפנים, מתוך האדם, וכך היא מסייעת לו לחיות את חייו בצורה מועילה יותר וטובה יותר עבורו. ממצאי המחקר המדעי הזה רוכזו בכתבי הקבלה על ידי המקובלים, אותם מדענים שחקרו והשיגו את התוצאות.

חכמת הקבלה מאפשרת לנו לחקור את כל המציאות, כולל זו שכרגע אין לנו יכולת להרגיש, ואת כל מצבי הקים האנושי בחיינו בעולם הזה ולאחר המוות, כשהנשמה נפרדת מהגוף. חכמת הקבלה חוקרת את כל המציאות פרט לבורא.

העולם העליון, הרוחני, הוא דרגת קיום גבוהה יותר מהעולם, ומושגים כמו זמן ומקום אינם קיימים בו.  בני האדן מסוגלים להשיג את המציאות העליונה הזו, המופשטת, ולהרגיש אותה במקביל להמשך חייהם הרגילים על פני כדור הארץ. בעצם, אומרת חכמת הקבלה, מטרת הקיום האנושי היא להעלות את האדם להרגשת אותו עולם רוחני עליון, כדי שיוכל להיות בקשר עם הבורא.

קיצורי דרך – יש או אין?
כל תהליך נעשה בצורה הדרגתית, כולל ההתפתחות האנושית. המקובלים ראו את העולם "מסוף קצה עד סוף קצה", ומכיוון שהם ידעו בדיוק מה אנחנו הולכים לעבור הם השאירו לנו את כתבי הקבלה – הוראות הפעלה לבניית החוש הנוסף בתוכנו שיאפשר לנו להרגיש את העולם הרוחני.

לצערנו, המקובלים לא יכולים לקצר עבורנו את הדרך, אומרים בני ברוך, אך לשמחתנו אנו יכולים לקצר את הדרך בעצמנו לעצמנו אם רק נקשיב לדבריהם ונפעל על פי ההוראות שהשאירו לנו. כמה ארוכה תהיה הדרך זה תלוי רק בנו ובכמה שנשקיע בלימוד ובשינוי העצמי הנדרש. אנו יכולים לעבור את הדרך בצורה טובה ונעימה, מרצוננו החופשי, או בצורה כפויה כשהבורא בעצמו דוחף אותנו קדימה, אך אז התהליך ילווה בסבל וכאב רבים, וזה נכון גם עבור כל אדם באופן אישי וגם עבור האנושות כולה יחד.

מה צריך לעשות?
ההליכה בדרך הרוחנית, בדרך האמת, על פי ההוראות שהשאירו לנו המקובלים, כוללת, בסך הכל, מחקר של פנימיות האדם ושל תפיסת המציאות שלו, כפי שציינו בתחילת המאמר. לכן נדרש תהליך, במהלכו אנו מבחינים בעצמו בעוד ועוד דברים ומזהים בהם את מה שהמקובלים כתבו שקיים בתוכנו. כמה שנאסוף יותר הבחנות כאלה וכמה שנזהה בעצמנו את התהליכים יותר מהר, כך נגיע לסוף הדרך מהר יותר.

בני ברוך מזמינים אתכם להצטרף לדרך הרוחנית ולעקוב איתנו יחד אחר הוראות המקובלים, כשי נכל להגיע במהירות לעתיד הטוב.