אור לגויים

ד"ר מיכאל לייטמן הקים את ארגון "בני ברוך – קבלה לעם"  כדי לממש את הצוואה שהשאירו לנו הרב יהודה אשלג, ובנו, מורו של לייטמן, הרב ברוך אשלג. צוואתם הרוחנית של שני המקובלים הגדולים הללו הייתה להפיץ את ערכי הערבות ההדדית ואהבת הזולת לעם ישראל כולו, ולכך מקדיש הרב לייטמן את חייו.

מימוש
כדי לקיים את הצוואה הרוחנית הגדולה הזו, הקים, כאמור, הרב לייטמן את עמותת בני ברוך – קבלה לעם, הפועלת, ללא מטרת רווחת, להענקת מענה ערכי וחינוכי לכלל הבעיות הקיימות בחברה הישראלית בפרט, ובחברה האנושית באשר היא בכלל. תלמידיו הרבים של לייטמן, בארץ ובעולם, רתמו את עצמם למלאכת קודש זו, ובכוחות משותפים הם מתאמצים להביא את בושרת חכמת הקבלה והחיבור לעולם.

לימודים
השלב הראשון בהנחלת הטוב לעולם היה העברת שיעורי הקבלה שנותן הרב לייטמן בכל לילה, בשעות 3:00-6:00 לפנות בוקר, בשידור חי באינטרנט. השיעורים מועברים בכל לילה עם תרגום סימולטני ל-8 שפות: אנגלית, רוסית, ספרדית, צרפתית, איטלקית, גרמנית וטורקית. במקביל לתרגום הישיר, נערכים תרגומים נוספים משפות אלה ל-15 שפות נוספות. מי שאינו יכול, מסוגל או רוצה ללמוד בשעות אלה, יכולה למצוא את השיעור בארכיון השיעורים העצום באתר קבלה לעם, ב-23 שפות שונות.

בנוסף לשידור הישיר של השיעור, מועברים שיעורים שונים במסגרת מכללת קבלה לעם, ב-25 מוקדים שונים ברחבי הארץ ובמקומות נוספים בעולם. בסך הכל לומדים היום במסגרות הלימוד השונות של העמותה והמכללה כ-2 מיליון תלמידים ב- 107 מדינות שונות ברחבי העולם, כולל מדינות ערב, מהם כמה אלפים בישראל.

כנסים
עמותת קבלה לעם מארגנת כעשרה כנסים בשנה במקומות שונים בעולם, אליהם מגיע הרב ד"ר מיכאל לייטמן בעצמו. הכנסים הללו משמשים את התלמידים להגדלת החיבור ביניהם ולהפצת חכמת החיבור ביתר שאת בעולם, לקבלת תלמידים חדשים ולהגדלת חשיפת החכמה בעולם. הכנס המרכזי של העמותה נערך מדי שנה בישראל, אליו מגיעים אלפי אנשים מעשרות מדינות בעולם. חלק גדול מהבאים לכנס כלל אינם יהודים וחלקם היו בעבר אנטישמים ממש, שבעקבות החשיפה לחכמת הקבלה שינו את דעתם והפכו לתומכי ישראל נלהבים.

תודות לתמיכה העולמית הגדולה לה זוכה חכמת הקבלה, הופך חזונם של המקובלים ליצור עולם טוב יותר, לאפשרי.

בונים עולם טוב יותר
בניית עולם טוב יותר חייבת להתחיל כאן, בישראל. כך אמרו המקובלים וכך כתוב בחכמת הקבלה. מכאן, ממדינת ישראל, תופץ חכמת החיבור לכל העולם, ויתממש הכלל "ואהבת לרעך כמוך" בכל האנושות. המשימה שהוטלה עלינו משחר הבריאה היא להיות "אור לגויים", להיות הראשונים שייקחו על עצמם את מימוש החיים בערבות הדדית ואהבת הזולת, ומאיתנו תתפזר הבשורה לרחבי העולם.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למצוא את הסגולה שבעם היהודי ולהיות אור אמיתי לגויים.