תגובות כבויות להודעה זו

קרן השפע

כל דבר שקיים בעולמנו מקורו בשורש רוחני עליון. מכיוון שאותו שורש עליון הוא "קרן השפע" האולטימטיבית, ואין בו חלילה שום מחסור או צער, הרי טבעי לגמרי שאנחנו גם משתוקקים להתמלא בעונג ושפע. בטבענו חקוק הרצון ליהנות ואנחנו כל הזמן מנסים לספק רצון זה, ולמעשה מצויים במין מרדף בלתי פוסק אחר הנאות למיניהן, אלא שהן כל הזמן חומקות מאיתנו.

למרות כל השפע החומרי שהקידמה הביאה עימה, שום דבר לא ממלא אותנו לאורך זמן. ההנאות חולפות להן כפי שבאו ואנחנו לא מרגישים מסופקים. ארגון "בני ברוך" עוסק בלימוד והפצת חכמת הקבלה, המציעה לנו שיטה מעשית כיצד להפסיק את המרוץ המתסכל הזה ולקבל אוצר יקר לאין ערוך – חיבור לקרן שפע אמיתית שתמלא אותנו בתענוג שלם ונצחי.

אינסטלציה רוחנית

כשנסתם לנו משהו בצנרת המים אנחנו מזמינים אינסטלטור כדי לפתוח את הסתימה. הצינור חייב להיות פתוח כדי שתהיה זרימה חופשית של מים. אותו עקרון קיים גם בעולם הרוחני. אפשר להתחבר לקרן השפע רק אם נהיה כמו צינור פתוח ונקבל את השפע על מנת להעביר אותו הלאה. אז לא ניצור סתימה בזרימת  האור והשפע, והוא יוכל לזרום דרכנו אל כולם.

בדומה לאינסטלציה גשמית, כאשר הצינור סתום המים זורמים לכיוון אחר, כך גם ב"אינסטלציה הרוחנית". אם אין בכוונתנו להיטיב עם הזולת ולהעביר את האור והשפע הלאה, לאנשים אחרים, הזרימה לא תגיע אלינו ולא נוכל ליהנות מקרן השפע.

חכמת הקבלה מכשירה אותנו להיות "אינסטלטורים רוחניים", כביכול. היא מעניקה לנו ארגז כלים שימושיים שעומדים לרשותנו כל העת. כל שצריך הוא לשלוף את הכלי המתאים ולהשתמש בו. חכמה עתיקת יומין זו מלמדת כיצד לפתוח את הסתימות האגואיסטיות שלנו שחוסמות את זרימת השפע. בקבוצת "בני ברוך" התלמידים משתדלים ליצור ביניהם יחסים של עזרה ואהבה הדדית כך שלא יהוו מחסום בדרכו של האור. רק כך אפשר להתחבר אל מקור השפע, אל הכוח העליון.

להעביר את זה הלאה

לעתים אנשים נבוכים כשהם נתקלים במונחים מיניים בכתבי קבלה או כתבי קודש אחרים, כמו "שיר השירים" לדוגמה. המבוכה מתפוגגת לגמרי כשמבינים ששפת הקבלה משתמשת במונחים גשמיים כדי לתאר תופעות רוחניות. פעולה זו של קבלת השפע והעברתו הלאה לאנשים אחרים, נקראת "זיווג של הכאה" בשפת הקבלה.

למי שאינו בקיא בחכמת הקבלה התיאור אולי נשמע מסובך, אבל בעצם זה מאד פשוט. האדם "מכה" את הכוונה האגואיסטית שלו לקבל הכול לעצמו, כלומר מצמצם ומגביל אותה. ו"מזדווג", כלומר מתאחד, עם האור העליון שהוא מקור השפע. זה נקרא "זיווג" מפני שמבחינה רוחנית אנחנו בחינת נקבה כלפי האור העליון, והוא בחינת זכר כלפינו. הוא האור ואנחנו הכלי שאותו הוא ממלא בכל טוב. בני ברוך מדגישים שיש לזכור שהאור ממלא את הכלי רק בתנאי שהכלי משמש כצינור ומעביר את השפע הלאה, כדי שכל באי עולם יהנו מהזרימה המושלמת, האינסופית.

האנושות תגיע אל פסגת התפתחותה כאשר בני האדם יתחברו זה לזה בקשרי השפעה הדדית ותשרור ביניהם אהבת אחים. קרן השפע תזרום אז באין מפריע ואנחנו נגלה שבעצם כולנו חלקים של נשמה אחת, גדולה ונצחית

תגובות סגורות .