השינוי מתחיל בפנים

מה הסיבה שכל אחד מאתנו מרגיש טעמים אחרת, בכלל את המציאות? אם אפשר לקלוט יותר דרך החושים שלנו?  נושא תפיסת המציאות הוא נושא שריתק ומרתק את האנושות מימים ימימה. הגיע הזמן לשאול את בני ברוך, לומדי חוכמת הקבלה בימינו אנו, את השאלות האלה.

ההסבר מתחיל מסוף המעשה. לא נצליח אף פעם להבין באמת מה שנמצא מחוץ לנו. אנו מסוגלים לקלוט את המציאות רק דרך גלים שמועברים למוח שלנו דרך פתחי החושים. מסביבנו נמצאים עוד הרבה מאוד גלים שאיננו קולטים כרגע אך מסתבר שאנו אמורים לפתח כחושים איתם נקלוט גם את הגלים "הנוספים."

בעצם, מה שמפעיל לנו את החושים הוא הלב שלנו, או בשמו הפחות רומנטי: רצון. אנו קולטים את מה שאנחנו רוצים לקלוט.

לפעמים אנו מגבילים את עצמנו אך יש גם הגבלות שנובעות מהסביבה, ובכל אלה מטפל חוכמת הקבלה. היא מלמדת את האדם להרחיב את אפשרויות הקליטה שלו עד למצב בו הוא קולט את כל המציאות.

ההיסטוריה של הרצון

עד לדורנו זה הדורות התפתחו מתוך רצון למילוי עוד צורך ועוד רצון. היום מתגלה רצון חדש, מתוך כך שהכל רצון אפשרי כמעט, כבר מולא והאדם פתאום מחפש מילוי חדש, שונה מקודמיו, מילוי רוחני.

המילוי הזה לא יגיע מכך שנוסיף לעצמנו חושים ונהיה בעלי יכולת שמיעתית כמו הכלב או יכולת ראייה כשל חתולים, אלה מה שנדרש לנו כדי לקלוט את המציאות שסביבנו הוא שיטת קליטה שונה.

העתיד הורוד

בני ברוך מספרים לנו כי הטבע דורש מאתנו להתחיל לקלוט את מה שנמצא מסביבנו וזה יקרה רק כשנהיה בדאגה למה שקורה מסביבנו. כי אדם נמצא היכן שמחשבותיו נמצאות.

חוכמת הקבלה היא שיטה שמפתחת באדם את היכולת להתחבר באחרים עד כדי כך שהוא אוהב אותם כאת עצמו ודואג להם כאל גופו הוא. ברגע שהאדם מארגן את  ליבו כך, נוצרים לו כלים חדשים לקליטת המציאות החיצונית לו.

כוחות של אהבה

המציאות הזו היא כוחות עצומים של אהבה וטוב שזורמים מסביבנו ומשתוקקים לחדור יותר ויותר אלינו. הכוחות הללו נותנים לנו את החיים וגם כל מילוי מגיע מהם, אך ברגע שאנו מתחילים לקלוט אותם מתוך החושים החדשים, כוחות הטוב מעניקים גם אפשרות להחיות את המציאות, להכיר אותה, ולהיקסם ממנה.

ניתן להשוות את מצבנו למקלט רדיו. כיום אנו קולטים גל אחד בכל פעם, בעתיד נקלוט את כל הגלים בו זמנית ונרגיש את המציאות כמציאות של כוח אחד חזק עוצמתי ומלא טוב.  הגילוי שלו יתרחש שלב אחר שלב כאשר בכל דרגה נרגיש את הרצונות שלנו משנים את הכיוונון שלהם ומתפתחים החוצה אל עבר העולם, כך נשתחרר מהדאגה לעצמנו נפתח דאגה לעולם ולזולת ונחווה את הנפלאות שהטבע אוצר בתוכו. בשבילנו.

זאת היא חוכמת הקבלה, שיטתם של בני ברוך.