בשנת 1995 התאספו תלמידים אצל הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שלמד את חכמת הקבלה אצל רבו, הרב ברוך אשלג (הרב"ש), בנו של הרב יהודה אשלג, "בעל הסולם" (בעה"ס). עיקר  ספרי הקבלה הנלמדים הם של מוריו אלו.

ספרי הרב"ש בעיקר עוסקים בייסוד חברה שע"פ עקרונות הקבלה. והתלמידים בחרו השם "בני ברוך"- מתוך רצון לבסס חייהם מהעקרונות  שבספריו.

ארגון קבלה לעם נוסד למען החילוניים והדתיים והמסורתיים ייפגשו בצורה נוחה ונעימה עם הקבלה. ארגון בני ברוך מפרסם ספרים ומאמרים רבים המבוססיםע"פ כתבי בעה"ס והרב"ש, ומלמד החכמה בקמפוסים בכל ישראל.

באתר רחב ההיקף של בני ברוך -"קבלה לעם" חומרים רבים מאוד , שידורים חיים משיעור הבוקר (03.00  06.00 כל יום), וגם שיחות ותוכניות רבות, כגון:  חינוך, משפחה, ילדים, כלכלה ועוד, דרך עקרונות החיים של חכמת הקבלה.

מורי הדרך:

הרב יהודה לייב הלוי אשלג 

בעל הסולם - בני ברוך

הרב יהודה לייב הלוי אשלג (ה' בתשרי ה'תרמ"ה, 25 בספטמבר 1884 – י' בתשרי ה'תשט"ו, 7 באוקטובר 1954) היה מקובל, עסק בפירוש ובהפצה של תורת הקבלה. מכונה "בעל הסולם" על שם פירוש הסולם שחיבר לספר הזוהר. זכה בפרס הרב קוק לספרות תורנית לשנת תשי"ג. מספר חצרות חסידיות הולכות בדרכו.

הרב ברוך שלום הלוי אשלג

בני ברוך - רב"ש

רבי ברוך שלום הלוי אשלג (מכונה גם הרב"ש; ז' בשבט ה'תרס"ז, 22 בינואר 1907 – ה' בתשרי ה'תשנ"ב, 13 בספטמבר 1991) היה אדמו"ר ומקובל, בנו בכורו וממשיך דרכו של הרב יהודה לייב הלוי אשלג, מחבר פירוש "הסולם" על ספר הזוהר. בין חיבוריו: "שלבי הסולם", "דרגות הסולם" ו"אגרות הרב"ש". תלמידים ממשכי דרכו של הרב ברוך שלום הלוי אשלג קוראים לעצמם "בני ברוך" בגאווה.

הרב מיכאל לייטמן

מיכאל לייטמן

הרב ד"ר מיכאל לייטמן היה תלמידו ועוזרו האישי של הרב ברוך שלום הלוי אשלג. הרב לייטמן חיבר למעלה משלושים ספרי קבלה שתורגמו לשפות רבות, ומעביר מדי יום שיעורים והרצאות המשודרים בשידור חי ברשתות טלוויזיה שונות וברשת האינטרנט. כמו כן הוא מכהן כנשיא "מכון המחקר ע"ש הרב אשלג" במקצועו, הרב לייטמן התמחה בביו-קיברנטיקה ואוחז בתארים דוקטור לפילוסופיה ופרופסור לאונטולוגיה ולאפיסטמולוגיה..

מידע נוסף אודות הארגון בני ברוך העולמי